O hře

Tulák vznikl za pomoci našich přátel z Jindřichova Hradce a DDM Mikádo Vysoké Mýto, pod jehož hlavičkou se vše uskutečnilo. První hru (ještě pod názvem Od soumraku do úsvitu, stejně jako v Jindřichově Hradci) nám v září 2009 přivezli a zorganizovali ve Vysokém Mýtě s naším přicmrndáváním Malina Procházková se sourozenci Lukášem a Markétou Fillerovými, za což jim patří velký dík. My jsme měli tímto možnost nakouknout pod pokličku příprav této ne zcela tradiční události, kterou hrají lidičky po celé republice v různých obtížnostních úrovních (Tmou, Bedna, apod.). Na tuto první hru se přihlásilo 17 týmů, což bylo nad naše očekávání. Povedlo se a nám se to zalíbilo natolik, že jsme se pustili do organizování další hry hned na jaře 2010 ještě pod názvem Od soumraku do úsvitu. Na tuto hru jsme měli zcela zaplněnou kapacitu týmů. Inspirací nám byla kniha od Jacka Londona Tulák po hvězdách. Po této hře jsme změnili název právě na dnešního Tuláka. 

Vzhledem k tomu, že máme vazby k Litomyšli, rozhodli jsme se po domluvě s Hančou (DDM Litomyšl) o uspořádání Tuláka v Litomyšli v září 2010 s názvem Tulák z podsvětí. Tady jsme se inspirovali Váchalovým Krvavým románem. Opět plná kapacita. Po Tulákovi z podsvětí padlo rozhodnutí, že hra bude jednou ročně v jarním období na střídačku v Litomyšli a Vysokém Mýtě. 

Na jaře 2011 jsme pořádali Tuláka - Mafie ve Vysokém Mýtě. Po této hře jsme se po dlouhých debatách nakonec rozhodli snížit obtížnost. Na jaře 2012 jsme tedy upořádali Tuláka opět v Litomyšli a snížení obtížnosti bylo nejen znát, ale i přijato s velkým nadšením. Většina týmů si tento krok pochvalovala a tím nás i přesvědčila, aby jsme tuto "hratelnější" úrověň zachovali. 

 

A teď jak je to vlastně s pořádáním... Tým Tuláka nejsme jen my, Eva a Tomáš. Na tulákovi se podílí spousta našich přátel, bez kterých bychom Tuláka tvořit nemohli. Moc vám děkujeme Hani Šafaříková, Olinko Lengálová, Tome Valku, Radime Klosowski, Jirko Kučero, Renné Šikulová, Věruško Bendáková, Aničko Kmošková, Marťo Pastrňková, Jaryne Krumey, Michale Plíhale, Gabčo Chalupníková, Gabčo Tašnerová, Květo Sopoušková. Zaroveň patří díky Letišti Vysoké Mýto a městům Vysoké Mýto a Litomyšl za podporu, bez které by se to vše nedalo uskutečnit.

Děkujeme všem, kdo nám jsou oporou a inspirací...